Blog o rozmaitościach

Popularne zabawki XXI wieku

Popularne zabawki XXI wieku

Zabawki mają za sobą długa historię od pierwszych prototypów do nowoczesnych wersji, które znamy dzisiaj. Na przestrzeni wieków zmieniała się zarówno forma i wykonanie zabawek dla dzieci, jak i zmianom ulegały funkcje zabawek – te społeczne oraz podstawowe. W historii zabawek można z łatwością wyróżnić kilka prawdziwych perełek, które już na zawsze wpisały się w branżę zabawkarską.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne nie są nowym wynalazkiem, gdyż istniały już w wieku XX. W latach 50. XX wieku angielski rynek podbijały lalki interaktywne, które potrafiły płakać. Jednak tamte bobasy już dawno wyszły z mody i nie umywają się w ogóle do współczesnych zabawek interaktywnych, do których zaliczają się także te z ekranami (multimedialne). Ekran multimedialny, po którym dziecko może pisać czy na nim grać i oglądać filmiki także jest zaliczany do zabawek interaktywnych – z tych edukacyjnych. Jednak dzisiejsze zabawki interaktywne potrafią o wiele więcej – lalki chodzą, płaczą, śpiewają, zwierzaki potrafią reagować na interakcje mruczeniem czy szczekaniem.

Klocki

Jedną z najbardziej kultowych zabawek w historii są zdecydowanie klocki. Te najpopularniejsze klocki konstrukcyjne produkowane są przez duńską firmę Lego. Ciekawe jest, że Lego znane z plastikowych klocków robiło początkowo klocki drewniane oraz zabawki drewniane. Mottem firmy, na którym oparta została nazwa jest hasło „leg godt” – „baw się dobrze”. To właśnie idea klocków Lego, jak i klocków dla dzieci w ogóle. Jednak klocki nie są idealne tylko i wyłącznie dla dzieci, gdyż świetnie sprawdzą się także wśród dorosłych i w trakcie rodzinnej zabawy. Obecnie Lego wciąż trzyma się na szczycie w branży zabawkarskiej, a gry klocki z tej firmy potrafią kosztować naprawdę duże kwoty. Klocki to super zabawka dla małych i dużych, niezależnie od tego czy są to drewniane klocki dla maluszków czy Lego dla nieco starszych – dostępne na https://zabawki-gry.pl/Klocki,c,22 .

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.