Czy jakość lamp w solarium wpływa na bezpieczeństwo opalania?

Jakość lamp solarnych jest jednym z bardzo ważnych kwestii w działalności punktu usługowego udostępniającego odpłatnie urządzenia do opalania. Niestety nie jest ona widoczna gołym okiem. Wszystkie sprawne lampy opalają, ale nie każdego i nie zawsze tak, jakby tego oczekiwał klient. A oczekiwania klientów mogą być naprawdę wysokie.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje lamp obecne w solariach: lampy wysokociśnieniowe i niskociśnieniowe. Trzeci typ lamp to lampy medyczne o zbyt dużej zawartości promieni UVB, aby można było mówić o bezpiecznym opalaniu. Każda z lamp używanych w solarium może posiadać różną moc UV i różne współczynniki UVB.

Zdecydowana większość klientów solariów szuka najmocniejszych lamp. Takie osoby mają nadzieję na lepsze i szybsze efekty zabiegów. Natomiast zdecydowanie bezpieczniej opalać się na słabszych lampach. Dodatkowo powinny one charakteryzować się wyważoną ilością promieni UVA i UVB, podobną do słońca, które opala nas na plaży.

Odpowiedzialny właściciel solarium, który interesuje się bezpieczeństwem swoich klientów powinien posiadać dosyć szeroką wiedzę i potrafić doradzić, kto, gdzie i jak długo powinien się opalać. Salony gdzie można się bezpiecznie i efektywnie opalać nie narażają swoich klientów na niepotrzebne ryzyko poparzenia. Ich właściciele dbają o jakość i parametry sprzętu. Urządzenia solaryjne oraz lampy do solariów można kupić w sklepie, http://www.solarex-iso.pl/, który oferuje również jakości usługi serwisowe, zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *