Do prac domowych, tylko doświadczony elektryk!

Profesjonalne i specjalistyczne podejście, a przede wszystkim wiedza poparta odpowiednimi uprawnieniami, są niezbędne przy realizacji różnego rodzaju usług elektrycznych. Bardzo często zdarza się, że stajemy przed wyborem między profesjonalną usługą elektryczną, a atrakcyjniejszą cenowo ofertą złotej rączki, który zapewnia nas o swoim doświadczeniu. Trzeba przyznać, pokusa, aby skorzystać z takiej opcji jest ogromna, w końcu to tylko jakieś kable a facet na pewno wie, co robi. Owszem, czasem możemy trafić dobrze, jednak jest to loteria, przez którą możemy skończyć z jeszcze większą awarią, wymagającą ogromnych nakładów finansowych.

Usługa profesjonalna dotycząca elektryki wykonywana jest przy pomocy odpowiedniego sprzętu oraz z dbałością o zachowanie właściwych standardów i norm. Zdarza, że po wizycie niewykwalifikowanego elektryka, trzeba wezwać profesjonalistę, aby poprawił ułożenie przewodów albo usunął nowe usterki. Często po różnego rodzaju amatorskich naprawach pozostaje plątanina przewodów lub ich rozmieszczenie, które może grozić uszkodzeniem, nawet całej instalacji. Dlatego najlepiej korzystać jest z usług elektrycznych wykonywanych przez doświadczonych specjalistów, takich jak krakowski elektryk http://elektrykwkrakowie.com.pl/. Tylko profesjonalne podejście, przy odpowiednim wsparciu sprzętowym może zapewnić bezpieczeństwo instalacji elektrycznej i zagwarantować jej prawidłowe funkcjonowanie. Oto przykładowe prace, jakie wykonuje elektryk.

Pomiary techniczne

Usługi elektryczne związane ze sprawdzaniem instalacji to szereg pomiarów technicznych i prób. Elektryk sprawdza dokładnie ciągłość przewodów ochronnych i dokonuje pomiarów rezystancji izolacji przewodów. W sytuacji, gdy obwody instalacji są oddzielone jako element ochrony przeciwpożarowej, elektryk sprawdzi je oddzielenie. Specjalista przeprowadza również próbę biegunowości i wytrzymałości elektrycznej, a także działania poszczególnych elementów instalacji. Sprawdza też precyzyjnie ochronę przed spadkiem napięcia. Pomiary i próby powinny być przeprowadzane trzykrotnie i z tych trzech wyników należy wyciągnąć średnią – widzimy więc, że nie jest to zadanie dla złotej rączki.

Montaż rozdzielni elektrycznej

Rozdzielnie elektryczne powinny być montowane w oparciu o dostarczone przez użytkowników projekty techniczne lub zgodnie z indywidualnymi ustaleniami. Dobrze więc jeśli elektryk służy fachową radą w doborze obudów i innych elementów rozdzielni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *