Jak wygląda fotograficzna sesja dziecięca?

Okres dzieciństwa to wspaniały i beztroski czas. Dzieci przecież tak szybko rosną, a każdy rodzic wspomina dorastanie swojej pociechy ze szczerym rozrzewnieniem. W celu zatrzymania tych szczególnie ważnych momentów z życia naszego dziecka możemy zdecydować się na profesjonalną fotograficzną sesję dziecięcą. Nie obowiązują tutaj żadne limity wiekowe, ponieważ uwieczniane są już pierwsze dni z życia maleństwa na sesjach np. noworodkowych.

Zdjęcia wykonujemy w naszym przytulnym studio fotograficznym, gdzie panuje przyjazna i ciepła atmosfera, aby dzieciaki czuły się bezpiecznie i komfortowo. Możemy też wykonać sesję plenerową lub w domowym zaciszu. Ważne, by Wasze pociechy dobrze się bawiły, a naszym zadaniem jest uchwycenie tej radości na dłużej.

Dlaczego warto?

Profesjonalne sesje fotograficzne zwracają uwagę nie tylko najbliższych członków rodziny – dla których każde zdjęcie pociechy jest po prostu urocze i ładne. Otóż wielu osobom zależy obecnie, żeby zdjęcia ich maluchów miały artystyczne walory, były starannie dopracowane i po prostu piękne. Jeśli więc zależny nam na tym, aby stały się one cudowną pamiątką także dla następnych pokoleń. Ponadto jest to też dobra okazja do upamiętnienia jakiś ważnych momentów w życiu malucha, jego pasji lub osiągnięć.

Garderoba i rekwizyty

Nie musimy specjalnie przygotowywać dziecka, ponieważ w profesjonalnym studiu mamy do dyspozycji garderobę z różnymi strojami dla chłopca i dla dziewczynki oraz wiele dodatków. Tła i rekwizyty są najczęściej dobierane spontanicznie, w zależności od wieku, umiejętności i stroju dziecka. Popatrz na portfolio interesującego cię fotografa. Jeśli pozy są naturalne i swobodne to możesz mieć pewność, że masz do czynienia z profesjonalistami, którzy nie bazują na gotowych pozach. Zawodowcy starają się jak najbardziej dopasować całość pod dane dziecko i dbają o bezpieczeństwo malucha.

Jak przygotować dziecko?

Noworodkowi wystarczy stworzyć komfortowe warunki do drzemki. Z nieco starszym dzieckiem sprawa wygląda już inaczej. Dobrze porozmawiać z nim o tym, jak będzie wyglądała sesja, a także oswoić je z samym fotografem. W przeciwnym razie miło zapowiadająca się zabawa może skończyć się krzykiem i płaczem lub zwyczajnie słabymi zdjęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *