Jak zrobić dobre zdjęcie produktowe?

Jeśli prowadzimy sklep internetowy, wystawiamy produkty na aukcję internetową czy też zamierzamy przygotować ofertę, musimy zadbać o to, by proponowany przez nas produkt był właściwie wyeksponowany. Niebagatelną rolę odgrywa tu znalezienie profesjonalnego fotografa, który będzie w stanie wykonać profesjonalną sesję zdjęciową. Ale zanim zabierzemy się za szukanie profesjonalisty możemy spróbować samodzielnie wykonać zdjęcie swojego produktu. Pamiętajmy, że dobrze wykonane zdjęcie przyciągnie wzrok odbiorcy i zdecydowanie wpłynie na ułatwienie sprzedaży. Na pewno trzeba to wziąć pod uwagę.

Jak wykonać dobre zdjęcie produktowe?

Kiedy nie mamy pod ręką lustrzanki ani profesjonalnego studia fotograficznego możemy sami zdecydować się na stworzenie odpowiednich warunków do wykonania zdjęcia produktowego. Na pewno ważne jest tło. Trzeba zadbać o to by tło i podłoże było białą lub czarną kartką. Tło musi stworzyć kontrast z produktem. Zły dobór tła należy do najczęstszych błędów osób, które sprzedają na aukcjach internetowych. A więc po pierwsze: wybór odpowiedniego tła do zdjęć. Drugą ważną sprawą jest odpowiednie światło. Na pewno najlepiej jest jeśli fotografuje się w świetle dziennym, można także użyć sztucznego światła np. dwóch lampek które będą ustawione naprzeciwko fotografowanego produktu. Kadrowanie i ustawienie to kolejne bardzo ważne sprawy. W czasie wykonywania zdjęć ważne jest to, by przedmiot ukazywał rzeczywiste rozmiary, a także fakturę z której jest wytworzony. Na koniec należy pamiętać, że zdjęcie powinno być ostre. Jeśli nie czujemy się na siłach, by wykonać profesjonalne zdjęcie, lepiej zgłośmy się do profesjonalnego studia fotograficznego.

Dlaczego warto powierzyć wykonanie zdjęcia profesjonalistom?

Profesjonaliści spędzają wiele godzin na wykonywaniu dobrych zdjęć. Przez co podnoszą swoje kwalifikacje. Kolejną sprawą jest sprzęt. Profesjonaliści korzystają z najlepszego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *