Proste sposoby na powiększenie małego biura

Istnieje wiele sposobów na powiększenie małego biura i dodanie mu funkcjonalności. Warto rozpocząć od dobrania odpowiednich kolorów i wzorów, używanych w przestrzeni biurowej, a skończyć na właściwych meblach i elementach wyposażenia. W niewielkich pomieszczeniach każdy detal ma znaczenie.

Jasne kolory i dużo światła

Jeśli planujemy malowanie biura lub wybieranie nowych odcieni mebli, wybierzmy jasne kolory. Wybór koloru rzeczywiście może wpływać na wygląd całego pomieszczenia.

Jasne kolory otwierają przestrzeń i sprawiają, że jest bardziej przyjazna. Upewnijmy się też, czy w danym pomieszczeniu jest wystarczająco dużo światła. Jeśli mamy dostęp do okien, wykorzystajmy je w jak największym stopniu. Naturalne światło przewyższa pod każdym względem światło sztuczne.

Funkcjonalne meble

Rozważając projekt małego biura, zastanówmy się nad najlepszym układem mebli. Stwórzmy dodatkową przestrzeń, wybierając niewielkie meble oraz ustawiając je wzdłuż ścian lub w rogu. Pamiętajmy, aby wybierać meble, które są lekkie, z minimalną ilością wzorów. Doskonałą opcją są wszelkie elementy zapewniające dodatkową funkcjonalność, np. biurka wyposażone w systemy zarządzania przewodami. Doskonałym przykładem takich mebli są meble pracownicze Alfa dostępne w sklepie internetowym, pozwalające na optymalną aranżację przestrzeni.

Innym sposobem na zmaksymalizowanie powierzchni biura jest wykorzystanie przestrzeń pionowej, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania np. firmowych dokumentów. Im mniej bałaganu w przestrzeni roboczej, tym więcej miejsca do swobodnego poruszania się po biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *