Ząb pod mikroskopem. O skuteczności leczenia kanałowego.

Wśród metod leczenia zębów jedną z czołowych pozycji zajmuje obecnie endodoncja polegająca na leczeniu chorób miazgi zęba, a przede wszystkim nerwów i naczyń krwionośnych, które utrzymują ząb przy życiu. W wielu gabinetach wykorzystuje się do tego celu mikroskopy, które umożliwiają niezwykłą precyzję działania oraz wysoką skuteczność leczenia.

Dlaczego mikroskop?

Leczenie kanałowe w wielu wypadkach pozwala uniknąć usunięcia zęba i zastąpienia go implantem. Mikroskop pomaga lekarzowi zlokalizować poszczególne kanały zęba oraz odpowiednio je opracować. Niestety kanały zębowe nie są widoczne gołym okiem. Bez użycia mikroskopu nie jest, zatem możliwe szczelne wypełnienie kanałów wraz ze wszystkimi ich bocznymi odgałęzieniami. Mikroskop daje szansę dużego powiększenia obszaru leczenia. Pole zabiegowe przy leczeniu kanałowym jestbardzo niewielkie. Dzięki użyciu mikroskopu stomatolog jest w stanie dokonać tak precyzyjnych działań, jak zamkniecie perforacji korzenia czy dna komory zęba.

Gdzie skorzystamy z leczenia kanałowego pod mikroskopem?

Mikroskopy używane w stomatologii to niezwykle nowoczesne oraz kosztowne urządzenia. Nie każdy gabinet stomatologiczny może sobie na nie pozwolić. Najwięcej gabinetów mających w swojej ofercie kanałowe leczenie zębów pod mikroskopem możemy spotkać w dużych miastach takich, jak Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Gdynia czy Gdańsk. Obfituje w nie stolica małopolski. Jednym z polecanych miejsc jest Centrum Stomatologii Zakopianka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *