Kolekcja obrazów Juliusza Joniaka – spotkanie z niezwykłym artystą

Juliusz Joniak był polskim malarzem i grafikiem, którego sztuka ceniona jest nie tylko w Polsce i Europie, ale na całym świecie, również w USA i Kanadzie. Kolekcja obrazów tego niezwykłego artysty obejmuje różnego typu dzieła, między innymi obrazy olejne, grafiki i akwarele, a wzbogacona jest dodatkowo o bardzo cenne pamiątki z wyjazdów, będących inspiracją dla sztuki artysty, i wiele innych wartościowych eksponatów. Obrazy artysty można oglądać na żywo oraz na stronie internetowej.

Juliusz Joniak i kolekcja obrazów artysty

Obrazy Juliusza Joniaka wyróżniają wyraziste zestawienia kolorystyczne, jego pejzaże są żywe, radosne i pełne słońca, intensywnie zarysowane poprzez kolor i fakturę, a mniej poprzez formę i wyraźne linie. Wprawne oko od razu zauważy, że artysta jest przedstawicielem koloryzmu i postimpresjonizmu – to kolor i światło mają w jego działach najważniejsze znaczenie, decydując o emocjach wywoływanych przez obrazy.

Kolekcja obrazów Juliusza Joniaka wywołuje pozytywne skojarzenia. Wprawia odbiorców w dobry nastrój, wywołując na twarzy uśmiech i zachęcając do marzeń o dalekich podróżach do słonecznych, ciepłych krajów. Wszystko to sprawia, że na jego dzieła chce się patrzeć wciąż od nowa, odnajdując w nich nieustannie coś godnego zainteresowania.

Kolekcja obrazów i dzieł Juliusza Joniaka – co zawiera?

Na uwagę zasługują przede wszystkim charakterystyczne malowane na płótnie olejne obrazy Juliusza Joniaka, ale zgromadzona kolekcja obrazów uwzględnia też liczne akwarele i grafiki, a także niezwykle cenne pamiątki, które przybliżają sylwetkę artysty, pokazując sposób jego pracy oraz przemyślenia i wrażenia z podróży, które napędzały jego sztukę.

Pamiętniki i zdjęcia z licznych wyjazdów, szkice, a także materiały wykorzystywane do kompozycji stanowiących bazę do przyszłych obrazów z gatunku martwej natury – to tylko część eksponatów, które można obejrzeć przy okazji zwiedzania kolekcji obrazów. Odwiedzający mają okazję zobaczyć między innymi wykorzystywane przez Juliusza Joniaka garnki, misy, dzbany, muszle, suszone kwiaty czy butelki i porównać je z dziełami, które powstały na ich bazie.

Kolekcja obrazów dostępna w Internecie

Oglądanie obrazów na żywo to doświadczenie bezcenne. Obcowanie z nimi umożliwia śledzenie ruchów pędzla i dokładne przyjrzenie się fakturze, a przede wszystkim zobaczenie realnych, niezafałszowanych kolorów, tak ważnych w przypadku Juliusza Joniaka i innych kolorystów.

Niestety nie każdy ma możliwość osobistego odwiedzenia kolekcji obrazów artysty. Dla osób, które w tej chwili nie są w stanie tego zrobić, udostępniono galerię internetową, dzięki której można podziwiać dzieła malarza o każdej porze dnia i nocy. Ta kolekcja przybliża sposób malowania artysty i pozwala we własnych czterech ścianach przyjrzeć się szczegółom poszczególnych dzieł. Jest to niezwykle cenna możliwość, z której szkoda nie korzystać. W przyszłości galeria internetowa będzie rozbudowywana o nowe eksponaty, dlatego warto do niej wracać, a najlepiej odwiedzać ją regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *