Jak sprzedać samochód, by uzyskać jak najwięcej pieniędzy?

Podjęliśmy decyzję o sprzedaży starego samochodu. Chociaż służył nam dobrze przez lata, nadeszła pora zmian. Oczywistym jest, że pozbywając się pojazdu, chcemy uzyskać za niego zadowalającą cenę. Wyjdźmy naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych kupujących i odpowiednio przygotujmy auto przed sprzedażą.

Ile jest warte nasze auto?

Właściwa wycena samochodu to jest pierwsza rzecz, którą powinniśmy zrobić. Aby ustalić cenę wywoławczą, dobrze jest przejrzeć serwisy internetowe zawierające ocenę aut. Powinniśmy wiedzieć, czy nasz samochód jest poszukiwany. Sprawdźmy ogłoszenia online. Dowiemy się, jak kształtują się ceny samochodów o tej samej marce, modelu i wyposażeniu. Weźmy pod uwagę przebieg auta. Przy ustalaniu ceny wyjściowej, pamiętajmy o zostawieniu sobie miejsca do negocjacji. Będziemy mogli wówczas obniżyć cenę, jednocześnie nie tracąc na sprzedaży.

Liczy się pierwsze wrażenie

Po wycenie samochodu musimy zadbać o to, by prezentował się jak najlepiej, by przyciągnąć kupujących. Dokonajmy koniecznych napraw. Nie ma nic gorszego, niż usterki, które ujawniają się np. w trakcie jazdy próbnej, o których nie wspomnieliśmy w ogłoszeniu. Wyczyśćmy auto w środku i na zewnątrz. Zbierzmy pełną dokumentację, aby w razie potrzeby udostępnić ją potencjalnym nabywcom.

Sprzedaj swój samochód prywatnie

Dzięki mediom społecznościowym i ogłoszeniom internetowym prywatna sprzedaż używanego samochodu nigdy nie była łatwiejsza, niż dziś. Możemy na Facebooku lub Twitterze zamieścić post o sprzedaży auta, aby w ciągu kilku godzin otrzymać kilka zapytań. Korzystajmy z mediów społecznościowych i ogłoszeń w Internecie, reklamując samochód, ale nie odmawiajmy potencjalnym nabywcom innych form kontaktu. Niektórzy zamiast czytać stronę szczegółów na temat samochodu, wolą po prostu zadzwonić i zapytać o najbardziej interesujące ich kwestie.

Sprzedaj swój samochód szybko

Jeśli naprawdę zależy nam na szybkiej sprzedaży nie ma lepszej opcji, niż skup aut używanych. Korzystając z tego rozwiązania nie musimy pisać ogłoszeń, robić zdjęć i przeprowadzać rozeznania rynku. Omijają nas rozmowy i negocjacje z klientami. W przypadku niektórych skupów np. autoskup-szczecin.pl nie musimy nawet martwić się o dotransportowanie auta. Wszystkimi formalnościami zajmują się, bowiem pracownicy firmy. Naszym zadaniem jest jedynie przeliczenie gotówki, którą dostaniemy do ręki.

Źródło: autoskup-szczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *