Jakie parametry powinno mieć profesjonalne krzesło?

Jeśli prowadzimy siedzący tryb życia, ponieważ tego wymaga od nas praca bardzo ważne jest to byśmy mieli odpowiednie krzesło. Jest to bardzo istotne, ponieważ od konstrukcji krzesła zależą warunki pracy na stanowiskach z komputerami. Prawidłowa pozycja siedząca zapewnia stabilne utrzymanie ciała podczas pracy. Ważne jest też to by krzesło na którym siedzimy miało prawidłowe parametry.

Jakie parametry ergonomiczne powinno mieć krzesło używane do pracy z komputerem?

Krzesło na pewno powinno być stabilne. Powinno być wyposażone w 5-ramienną podstawę z kółkami jezdnymi. Siedzisko powinno być szerokie na 44 cm a głębokie na 40-45 cm. Minimalny zakres regulacji wysokości płyty siedziska powinien wahać się od 43 do 53 cm, natomiast minimalny zakres regulacji wysokości płyty siedziska od 0 do 20 cm. Dodatkowo krzesło powinno mieć ukształtowaną płytę siedziska i oparcie odpowiednie do naturalnego wygięcia kręgosłupa i odcinka udowego nóg. W profesjonalnym krześle także powinny być zamontowane podłokietniki, które również podlegałyby regulacji.

Jeśli siedzimy na krześle, które jest niedopasowane do naszych potrzeb z pewnością to odczujemy w postaci bólów, sztywności, drętwienia czy drżenia mięśni. To dolegliwości wywołane przez nieprawidłową pozycję ciała podczas pracy, wynika ona z cech stanowiska pracy, rodzaju zajęcia, rozkładu dnia pracy i czasu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *