Kiedyś pisuar kojarzył się głównie z publicznymi toaletami. Dzisiaj coraz częściej pojawia się w naszych domowych łazienkach. Wiele osób zastanawia się, czy pisuar nie jest zbyteczny, skoro mamy do dyspozycji muszle WC. Czy warto mieć pisuar w swojej łazience?
Zalety pisuarów
Najnowsze trendy w aranżacji łazienek podpowiadają wyposażanie ich w takie udogodnienia, jak bidet czy pisuar. Pisuar w domowej łazience już chyba nikogo nie zdziwi. Owszem, kojarzy się w dalszym ciągu z toaletami w szkołach, restauracjach i innych miejscach użyteczności publicznej, jednak dostrzegamy jego zalety. Jeżeli większość naszych domowników to mężczyźni, pisuar staje się dosyć oczywistym wyborem. W wielu domach montowany jest również w łazienkach przeznaczonych dla gości. Oczywiście, stanowi zawsze uzupełnienie tradycyjnej toalety. Pisuar nie zajmuje zbyt wiele miejsca w łazience. Podobnie, jak miskę WC, montuje się go na ścianie, albo specjalnym stelażu. Na pewno pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który przeznaczamy na sprzątanie łazienki zwłaszcza, jeżeli przez nasz dom przewija się sporo gości.
Rodzaje pisuarów
Przeglądając pisuary dostępne w ofercie hurtowni internetowej mateomarket.pl możemy znaleźć zarówno pisuary wykonane z tradycyjnej ceramiki łazienkowej, jak i ze stali nierdzewnej. Wybór zależy oczywiście od aranżacji wnętrza. Do tradycyjnej łazienki bardziej pasował będzie pisuar ceramiczny podczas, gdy w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach sprawdzi się z pewnością pisuar stalowy. We wspomnianym sklepie znajdziemy zarówno bardzo popularne pisuary otwarte, jak i pisuary z klapą. Oprócz klasycznych pisuarów, można nabyć również modele narożne lub asymetryczne, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w małych łazienkach. Dosyć istotnym kryterium wyboru pisuaru jest sposób jego użytkowania. Na rynku dostępne są pisuary spłukiwane ręcznie, automatycznie albo takie, których konstrukcja w ogóle nie wymaga spłukiwania. Ceny pisuarów różnią się w zależności od zastosowanych udogodnień. Do najdroższych należą pisuary z automatycznym spłukiwaniem na podczerwień. Najtańsze są oczywiście pisuary spłukiwane ręcznie.
Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pisuar
https://mateomarket.pl/pisuary-bidety,c1235,s3.html