Gry planszowe jako rozrywka dla całej rodziny

Gry planszowe jako rozrywka dla całej rodziny

Wielu osobom gry planszowe kojarzą się jako kategoria rozrywki dziecięcej. Oczywiście, gry planszowe dla dzieci istnieją, ale nie dominują wcale obecnie na rynku gier tego typu. Wybór gier planszowych (obejmuje to także gry dla dzieci planszowe) jest ogromny i wciąż dochodzą nowe tytuły. To rozrywka dla całej rodziny.

Gry z negatywną interakcją

Takie gry mają element konkurencji między graczami, którzy mogą sobie nawzajem przeszkadzać i psuć szyki na drodze ku wygranej. W zależności od zaawansowania gry i poziomu negatywnej interakcji, możliwości na „podkładanie świni” będzie wiele. To super zabawa, w trakcie której jest sporo emocji i śmiechu. Gracze mogą czasem się kłócić, ale wszystko powinno pozostać na przyjacielskiej stopie. Najlepsze gry planszowe z tej kategorii to między innymi „Gra o tron” czy „VoDu”.

Gry na kolekcjonowanie

Fajne gry planszowe dla całej rodziny to te, które opierają się na zbieraniu i rozbudowie. Może chodzić o punkty, o zasoby czy rozmiary. Wygrywa osoba z największa ilością punktów, największymi włościami w grze czy ta, która najszybciej uzbiera cel gry. Przykładami takich gier są, np. „Carcassonne”, „Splendor”, DominoKing”. Wiele podobnych gier znajdziemy na https://zabawki-gry.pl/Gry-planszowe,c,66.

Gry przygodowe

Gry przygodowe to takie, które mają pewny ciąg fabularny. Można powiedzieć, że opowiadają jakąś historię, którą po części tworzą gracze. Oczywiście, takie gry mogą łączyć w sobie także elementy negatywnej interakcji, kooperacji czy kolekcjonowania. Na przykład gra planszowa „Wiedźmin” polega jednocześnie na zbieraniu punktów, walce z potworami i wyprzedzeniu w trakcie podróży współtowarzyszy.

Gry planszowe to świetna zabawa, niezależnie od wieku. Każdy może grać i mieć z tego frajdę. Planszówki naprawdę są wciągające i z każdą kolejną chce się wypróbować nową i inną i tak dalej. To, kto odwiedza w najbliższym czasie sklep z grami planszowymi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *