Popularne zabawki XXI wieku

Popularne zabawki XXI wieku

Zabawki mają za sobą długa historię od pierwszych prototypów do nowoczesnych wersji, które znamy dzisiaj. Na przestrzeni wieków zmieniała się zarówno forma i wykonanie zabawek dla dzieci, jak i zmianom ulegały funkcje zabawek – te społeczne oraz podstawowe. W historii zabawek można z łatwością wyróżnić kilka prawdziwych perełek, które już na zawsze wpisały się w branżę zabawkarską.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne nie są nowym wynalazkiem, gdyż istniały już w wieku XX. W latach 50. XX wieku angielski rynek podbijały lalki interaktywne, które potrafiły płakać. Jednak tamte bobasy już dawno wyszły z mody i nie umywają się w ogóle do współczesnych zabawek interaktywnych, do których zaliczają się także te z ekranami (multimedialne). Ekran multimedialny, po którym dziecko może pisać czy na nim grać i oglądać filmiki także jest zaliczany do zabawek interaktywnych – z tych edukacyjnych. Jednak dzisiejsze zabawki interaktywne potrafią o wiele więcej – lalki chodzą, płaczą, śpiewają, zwierzaki potrafią reagować na interakcje mruczeniem czy szczekaniem.

Klocki

Jedną z najbardziej kultowych zabawek w historii są zdecydowanie klocki. Te najpopularniejsze klocki konstrukcyjne produkowane są przez duńską firmę Lego. Ciekawe jest, że Lego znane z plastikowych klocków robiło początkowo klocki drewniane oraz zabawki drewniane. Mottem firmy, na którym oparta została nazwa jest hasło „leg godt” – „baw się dobrze”. To właśnie idea klocków Lego, jak i klocków dla dzieci w ogóle. Jednak klocki nie są idealne tylko i wyłącznie dla dzieci, gdyż świetnie sprawdzą się także wśród dorosłych i w trakcie rodzinnej zabawy. Obecnie Lego wciąż trzyma się na szczycie w branży zabawkarskiej, a gry klocki z tej firmy potrafią kosztować naprawdę duże kwoty. Klocki to super zabawka dla małych i dużych, niezależnie od tego czy są to drewniane klocki dla maluszków czy Lego dla nieco starszych – dostępne na https://zabawki-gry.pl/Klocki,c,22 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *