Idealne buty w góry

Kiedyś człowiek miał jedną parę butów i było dobrze. Wszędzie wszedł, wszędzie się dostał. Nikt nie narzekał. Teraz człowiek potrzebuje więcej par butów, niż trwa cała doba. Inne buty po domu. Inne do sklepu. Inne na miasto. A jeszcze inne na spacer dookoła miasta. Tak można wymieniać i wymieniać. Czasy, kiedy to kobiety miały szafę pełną butów się skończyły. Dziś panowie wcale nie są lepsi. Największy problem przychodzi jednak wtedy, kiedy szukamy butów w góry.

Obuwie do chodzenia po górach to nie byle co i musi być dobrane odpowiednio. Często pochłania to majątek, ale jak już je kupić, to raz i porządnie. buty wysokogórskie muszą przede wszystkim dobrze dopasowane do naszej stopy. Muszą być wręcz idealne. Jeśli odczuwasz chociaż minimalny dyskomfort, to znaczy, że musisz przymierzyć inny model. Tutaj nic nie może być przypadkowe. Nawet nie patrz tak bardzo na markę, zanim nie znajdziesz nie znajdziesz swojej stopie odpowiedniego obuwia. Takie rzeczy najlepiej załatwiać w specjalistycznym sklepie górskim, gdzie będziesz mógł poradzić się sprzedawców, co masz dokładnie zrobić i jak to przymierzyć. Wiedz też, że każde buty są inne i do czego innego. Wiesz po co jedziesz w góry. Będziesz spacerował? Biegał? Planujesz się wspinać? Musisz to wiedzieć. Do zwykłego spaceru nie będziesz potrzebował cudów i sama cena za zwykłe półbuty nie będzie wysoka, a ich wygoda pomoże ci zaliczyć wiele szlaków.

Pamiętaj, że tych butów nie kupujesz na dwa dni. Będziesz je miał za pół roku, za rok i za dwa lata, więc nie bądź skromny i jeśli akurat trafi się, że but za dość sporą kwotę jest dla twojej stopy wręcz perfekcyjny, to się nie zastanawiaj. Bierz. I bron cię Bożę, nie kupuj żadnych podróbek, ani dziwnych marek, których nawet nie znasz. Będziesz tego żałował, jak już znajdziesz się na szlaku górskim. Nie jedziesz biegać po wąwozie, więc wybieraj z głową, aby nie popsuć sobie i swoich bliskim wypadu w piękne góry, który wymagają dać coś od siebie, aby móc dostać coś od nich.
Tak to wygląda w skrócie. Miłej wyprawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *