Jak zorganizować transport pralki i lodówki?

Przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Musimy zabrać ze sobą wszystkie nasze rzeczy. Przy zapakowaniu ciuchów, szklanek możemy nie mieć za dużo problemów, ale co jeśli chodzi o lodówkę i pralkę? Jak przewieźć te dwa sprzęty? Czy lepiej to zrobić samemu czy też zwrócić się do firmy transportowej?

Jak przygotować lodówkę do transportu?

Na początku musimy wyłączyć lodówkę i rozmrozić zamrażarkę. Jeśli już to zrobimy, musimy wyciągnąć z niej wszelkie ruchome elementy i zapakować w osobny karton. Lodówkę trzeba zabezpieczyć tak by nam się nie otworzyła w trakcie transportu. Najlepiej użyć to tego foli stretch. Jeśli będziesz sam transportować lodówkę to musisz mieć do tego odpowiedni samochód, lodówki NIE WOLNO transportować na leżąco, z uwagi na to, że do obiegu może przedostać się olej, producent zaleca by transportować ją w pionie. Kiedy już dotrzemy z naszą lodówką na miejsce to musimy pamiętać o tym, by odczekać minimum 12 godzin zanim włączymy ją do prądu.

Jak bezpiecznie przewieźć pralkę?

Podobnie jak w przypadku lodówki, pralkę również musimy przewieźć w pionie. Jak ją przygotować do transportu? Sprzęt należy odłączyć od kontaktu, potem wąż dopływowy i spustowy. Możemy również zamontować śruby transportowe jeśli je posiadamy. A całą pralkę dobrze jest zabezpieczyć styropianem i owinąć pralkę folią stretch. Jeśli chcemy sami przewieźć pralkę musimy posiadać większy samochód.

Firma transportowa? Jak znaleźć odpowiednią?

Jeśli zdecydujemy się na pomoc firmy transportowej to musimy znaleźć odpowiednią, większość osób szuka firmy przez Internet. Transport i przeprowadzki- wpisując taką frazę w wyszukiwarkę google znajdziemy wiele firm, warto poczytać opinie na ich temat zanim zdecydujemy się na współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *