Jaką szafkę na obuwie wybrać?

Walające się po korytarzy buty to zmora każdego mieszkania. Na szczęście rozwiązaniem jest szafka na buty do przedpokoju. Mebel pozwoli nam zorganizować bałagan tak, aby w przedpokoju zapanował ład i porządek. Podpowiadamy na co zwracać uwagę kupując szafkę na buty.

Jeśli chcemy, żeby nasza szafka na obuwie była na co dzień wygodna i praktyczna, powinna ona posiadać określoną budowę. Właśnie dlatego szafki na obuwie są najczęściej wyposażone w uchylny front ze specjalną przegrodą, w której umieścimy buty. Dzięki szafce na obuwie zaoszczędzimy mnóstwo miejsca w naszym przedpokoju i z łatwością przechowamy wszelkiego rodzaju kozaki, czółenka i trampki.

Praktycznie i wygodnie

szafka na buty to obowiązkowy element wyposażenia. Mebel ten pozwala wykorzystać miejsce w przedpokoju, który zazwyczaj nie jest zbyt duży. Szafka na obuwie może również być bardzo praktycznym meblem o kilku funkcjach. Ostateczny wybór powinien jednak zależeć od kilku czynników. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na metraż przedpokoju. Otóż jeśli nie dysponujemy dużą powierzchnią, najlepszym wyjściem będzie wąska szafka na buty uchylna. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo miejsca, a jak wiadomo w przypadku małego mieszkania kompaktowe i funkcjonalne rozwiązania są najwygodniejsze.

Budowa i wygląd

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby szafka na buty pasowała do naszego wnętrza. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli, dzięki czemu każdy z nas znajdzie coś dla siebie. W ofercie tradycyjne szafki na buty z szufladą, wyglądające jak komody. Znajdziemy też rozwiązania z wydzielonymi boksami, przypominające szafy i wiele innych propozycji, jak np. szafki specjalne do przechowywania szpilek, których drzwiczki są uchylne, a wnętrze tak przystosowane, aby zadbać o obcas. Należy pamiętać, aby dobrać szafkę odpowiadającą stylem pomieszczeniu, w którym będzie stała. Dobrze dobrany mebel może stać się ozdobą przedpokoju a na niskiej szafce możemy postawić wazon czy ramkę ze zdjęciem, co dodatkowo wzbogaci korytarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *