Jakie obuwie górskie jest odpowiednie?

Nie każdy wie jak wiele zależy od odpowiedniego doboru obuwia. To przeznaczone do spacerów po mieście powinno być przede wszystkim wygodne. Nie spotkamy tam miejsc, które wystawiłyby je na próbę wytrzymałościową. Zupełnie inaczej to wygląda, jeżeli chodzi o obuwie górskie.

Jakie obuwie górskie jest odpowiednie?

Tak zwane trekkingi powinny być przede wszystkim wytrzymałe i wygodne. Na szlaku spotkamy wiele wyzwań, które przetestują nie tylko naszą wytrzymałość, ale także tego, co mamy na sobie. Woda, błoto, żwir to wszystko będzie oddziaływać na nasze obuwie. Jeżeli wybierzemy to najtańsze to szybko może okazać się, że dalsza wędrówka będzie niemożliwa. Źle dobrane obuwie wpływa nie tylko na komfort podróży. Czasami może być nawet przyczyną urazów. W związku z tym lepiej nie ryzykować. Bardzo dobrze by takie buty górskie były wodoodporne. Dzięki temu nie będziemy się martwić o stan naszych stóp. Mokre stopy to większe ryzyko ewentualnych odcisków. Latem warto postawić na przepuszczalność powietrza. W związku z tym, że najczęściej będziemy mieli do czynienia z podłożem ruchomym, podeszwy takiego obuwia muszą być możliwe jak najgrubsze. W ten sposób zapewnimy sobie stabilność i dobrą przyczepność. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli. Warto wiedzieć, że zarówno dla pań, jak i panów tworzy się różne wersje. Ma to związek z różnicami w budowie ich stóp. Buty górskie dla panów będą twardsze i bardziej stabilne. Obuwie dla kobiet powinno być nieco delikatniejsze.

Podsumowując nawet dla dzieci tworzy się specjalne wersje tak by wędrowanie w ich przypadku również było możliwe, jak najbezpieczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *