Kiedy seks staje się uzależnieniem

Od seksu można się uzależnić, podobnie jak od narkotyków alkoholu czy hazardu. Ludzie uzależnieni od takiej aktywności seksualnej, szkodzą sobie zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Niekiedy, uzależnienie tak rujnuje im życie, że tracą pracę, rodzinę, małżeństwo się rozpada. Ponad to wystawiają siebie na ryzyko zachorowania na AIDS, osoby te uciekają przed prawdziwą bliskością i intymnością, faszerując się erotyką. Czym się charakteryzuje osoba, która się uzależniła od seksu? Odczuwa przymus zaspokojenia swojej żądzy, mimo że, zachowanie jest destrukcyjne i prowadzi do rozpadu małżeństwa, utraty zdrowia i utraty pracy, osoba ta nie zamierza zaniechać zaspokajania swojej żądzy, wyróżnia ją także obsesja na punkcie danego zachowania.

Wszystko kojarzy się tylko z jednym

Osoby, które są uzależnione od seksu nadają seksualne znaczenie ludziom i wydarzeniom, które w rzeczywistości takie nie są. Seksoholicy tracą dużo pieniędzy na erotyczne masaże, utrzymywanie kilku romansów a także mnóstwo czasu na pogoń za zdobyczą. Seksoholicy, podobnie jak alkoholicy, narkomani czy inni uzależnieni, często pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych w których rodzice byli uzależnieni od alkoholu, czy seksu. Osoby uzależnione od seksu w przeważającej większości przypadków byli w dzieciństwie wykorzystywani seksualnie przez rodziców czy sąsiadów i mają za sobą traumatyczne przeżycia.

Gdzie szukać pomocy?

Jak każde uzależnienie, tak i uzależnienie od seksu należy leczyć. Pomoc znajdziemy w ośrodkach w których leczy się wszelkie uzależnienia np. tutaj: mctu.pl. Ośrodek ten znajduje się w Krakowie, ale miejsca tego typu znajdziemy w każdym większym mieście w Polsce. Dla uzależnionych jest nadzieja wyzdrowienia i prowadzenia prawdziwie satysfakcjonującego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *