Nadmierny stres – jak sobie z nim poradzić?

Niemal każdy z nas na co dzień spotyka się z sytuacjami stresowymi. Najczęściej umiemy radzić sobie ze stresem na własną rękę. Czasem jednak zdarza się, że stres utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Wtedy warto skorzystać z fachowej porady specjalisty.

Stres dotyka nas często zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kumulowanie się negatywnych emocji często prowadzi do poważnych zaburzeń zarówno na tle psychologicznym, jak i fizycznym. Długotrwały stres powoduje drażliwość, nerwowość, kłopoty z koncentracją. Może również być przyczyną bezsenności oraz spadku poczucia własnej wartości. Natomiast na poziomie funkcjonowania naszego organizmu silny stres może być przyczyną bólów głowy, kłopotów z układem pokarmowym, między innymi wrzodów żołądka.

Aby znaleźć ujście dla negatywnych emocji powodowanych przez stres warto znaleźć w swojej codzienności takie momenty, które sprawiają przyjemność czy pozwalają odreagować długotrwałe życie w ciągłym stresie. Doskonale sprawdza się przede wszystkim aktywność fizyczna – uprawianie jakiegokolwiek sportu wspomaga wytwarzanie w naszym organizmie serotoniny oraz endorfin, które nazywane są hormonami szczęścia. To prosta droga to poprawy nastroju i lepszego samopoczucia.

Czasem jednak życie w ciągłym stresie staje się przyczyną o wiele poważniejszych zaburzeń, które mogą prowadzić nawet do nerwicy czy depresji. W takiej sytuacji nie warto czekać w nieskończoność aż sytuacja się poprawi. Skorzystanie z pomocy specjalisty to rozwiązanie, które pozwoli dosyć szybko poradzić sobie z problemem silnego stresu. Dobrych i sprawdzonych psychiatrów można znaleźć na stronie internetowej. Specjaliści przyjmują w Warszawie, Rzeszowie oraz w Lublinie. Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe to szeroka oferta pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, z której warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *